• YARIM ALTIN
  3.169,00
  % -0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  16,3577
  % -0,11
 • € EURO
  17,5863
  % 0,50
 • £ POUND
  20,6509
  % 0,29
 • ¥ YUAN
  2,4278
  % -0,79
 • РУБ RUBLE
  0,2507
  % -9,18
 • BITCOIN/TL
  484665,141
  % -0,07
 • BIST 100
  2.450,84
  % 1,35

Binance Kripto Para Alma & Binance Kayıt Olma

Binance Kripto Para Alma & Binance Kayıt Olma

Adım 1: Binance Kayıt Olma

Binance Kripto Para Alma yani coin satın almak için öncelikle bunu yapmanızı sağlayan kripto para borsası Binance‘e kaydolmalısınız! Elbette Binance’e kaydolurken birkaç adımı tamamlamanız gerekir. Bu adımlardan bazıları aşağıdaki bölümlerde özetlenmiştir.

 1. İlk adım, bu bağlantıyaBuraya” tıklayarak Binance’in kayıt sayfasına gitmektir.
 2. Kayıt sayfasında borsaya kaydolmak için kullanacağınız telefon numaranızı veya e-posta adresinizi belirtmeniz gerekmektedir.
 3. O zaman kendinize güçlü bir şifre oluşturmalısınız. Bu parola bir karakter, sayı ve harf karışımı içerdiğinden daha güvenli olacaktır.
 4. Bir sonraki adım, Binance’e platformun ihtiyaç duyacağı belirli bilgileri sağlamaktır. Ev konumunuz, kimlik bilgileriniz ve yüzünüzü tanımanızı sağlayacak bir fotoğraf bu bilgilerde yer almaktadır.
 5. Evet, tüm bu bilgileri girdikten sonra hesabınızın onaylanması için bir süre beklemeniz gerekecek.

Evet, daha önce de söylendiği gibi, tüm bu işlemler yapılmalı, ardından kısa bir bekleme süreci takip edilmelidir. Hesabınız kabul edildiyse 2. adıma geçelim!

Adım 2: Hesabınıza bakiye yükleyerek Coin | Kripto para alın!

Sonuçta “Bitcoin, ethereum, bnb veya dogecoin”, ödemeniz gereken bir kripto para birimidir. Bunun için öncelikle yatırım yapmak istediğiniz tutarı hesabınıza yüklemelisiniz!

Peki Binance hesabınıza nasıl para yatırıyorsunuz?

Öncelikle size söylemek istediğimiz bir şey var. Binance’de iki yöntemden biriyle para yatırabilirsiniz. Ülkemizde bir şeyler yapmanın en az iki yolu olduğunu da ekleyerek düzelteyim.

İlk seçenek, Binance’i finanse etmek için bir kredi kartı kullanmaktır. Bu oldukça hızlı ve basit bir işlemdir. Binance’e üye olduktan sonra kredi kartınızı kullanarak dilediğiniz kadar kripto para satın alabilirsiniz. Bu, bu parçada geçeceğimiz bir şey.

İkinci seçenek TrBinance kullanmaktır. TrBinance tam olarak nedir?

Binance, geçen yıl Türkiye’de bir kripto para borsası olan TrBinance’ı başlattı. Bu değişim, Binance’i finanse etmek için sıklıkla kullanılır. Ancak bu yaklaşım, yeni başlıyorsanız zor olabilir.

Başlamak için Binance’e gidin ve TrBinance hesabınızı etkinleştirin. Ardından TrBinance hesabınıza Türk Lirası ile para yatırmanız gerekmektedir.

Bunu banka aracılığı ile eft veya havale yaparak da yapabilirsiniz. Ardından yatırdığınız Türk Lirasını herhangi bir kripto para birimine çevirerek Binance’in cüzdan adresine ve ağına gönderin.

Örneğin Bitcoin aldıysanız, bir Bitcoin cüzdan adresi seçip transfer yapabilirsiniz. Yeni gelenler için bu yolculuk zorlu olabilir. Sonuç olarak, tartışmamıza kredi kartı tekniğini kullanarak devam edeceğiz.

Adım 3: Binance Mobil Uygulamasını Telefonunuza Kurun

Artık kredi kartı ile kripto para satın alacağız. Binance’i telefonunuza indirdikten sonra yukarıdakine benzer bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranın sağ tarafında “Kredi/Banka Kartı” seçeneği yer almaktadır. Bu seçimi yaptıktan sonra aşağıdaki adıma geçiyoruz.

Adım 4: Bir Kripto Para Birimi Üzerinde Karar Verin Ve Satın Alın!

Burada kredi kartıyla kripto para satın almanın sayısız yöntemi var. Dilerseniz hemen BNB’yi seçebilirsiniz. Bundan sonra ödeme kartı bilgilerinizi girersiniz ve BNB alırsınız. Kredi kartı ile para yatırırken Binance’in küçük bir ücret aldığını unutmayın. İşte göz önünde bulundurmanız için birkaç seçenek daha. USDT satın almak bunlardan biri. USDT, bire bir dönüşüm oranına sahip istikrarlı bir kripto para birimidir. Örneğin ₺50 değerinde BNB almak istiyorsanız Türk Lirasıyla “USDT” aldıktan sonra BNB almanız daha mantıklı. Hesabınıza kredi kartı yüklediğinize göre şimdi işlem ekranına geçelim!

Adım 5: Alım-Satım Alanı

Ticaret ekranına geldik. Bunu yapmak için sayfanın en altına gidin ve satın al ve sat düğmesini tıklayın. Bundan sonra, yukarıda görülene benzer bir alış ve satış ekranı alacaksınız. BNB’nin bu ekranda hemen görünmemesi mümkündür. Örneğin UTK/USDT kripto para birimi yukarıdaki grafikte görülebilir. Peki, bu konuda ne yapabilirsiniz? UTK/USDT yazan kısımda yatak okları bulunmaktadır. Buraya tıkladıktan sonra piyasalar seçeneği karşınıza çıkacaktır. Arama kutusuna BNB/USDT yazarak BNB alım satım arayüzüne ulaşabilirsiniz. Aşağıda indirebileceğiniz bir resim bulunmaktadır.

Adım 6: BNB Alım Satım Ekranı

Evet, bu ekrana gelmiş olmanız durumu kavradığınızı gösteriyor! Yukarıda iki seçeneğiniz var. Satın alma ve satma seçenekleri.

Bir şey satın almak istiyorsanız, “Satın Al” düğmesini tıklamanız gerekir. Ardından satın almak istediğiniz fiyat ve miktarı girerek BNB alabilirsiniz.

Burada bir uyarı yapalım: Alım satım sırasında limit ve piyasa emirleri gibi seçenekler ortaya çıkacaktır. Piyasa emri kullanmanız durumunda işleminiz ivedilikle tamamlanacaktır. Dolayısıyla, BNB şu anda 300$’dan işlem görüyorsa, siparişiniz 299.85 veya 300.25’te doldurulacaktır.

YORUMLAR YAZ