• YARIM ALTIN
  3.153,00
  % -0,56
 • AMERIKAN DOLARI
  16,1920
  % -0,96
 • € EURO
  17,4658
  % -0,86
 • £ POUND
  20,5557
  % -0,61
 • ¥ YUAN
  2,4170
  % -0,42
 • РУБ RUBLE
  0,2451
  % -2,75
 • BITCOIN/TL
  471014,254
  % 0,89
 • BIST 100
  2.438,84
  % -0,49

Kripto Para Borsasının Devi: Coinbase Nedir & Nasıl Çalışır?

Kripto Para Borsasının Devi: Coinbase Nedir & Nasıl Çalışır?

Dijital para borsaları, para hakkında düşünme şeklimizde devrim yaratan kripto para birimlerinin satın alınmasını ve ticaretini kolaylaştırır. Coinbase kripto para borsasında, Bitcoin dahil tüm dünyada ticareti yapılan çeşitli kripto para birimlerini alıp satabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yerleşik bir kripto para borsası olan Coinbase, Türkiye’den de kullanılabilir. Bir Coinbase hesabı açmak ve borsada işlem yapmak için para yüklemek zor görünebilir. Coinbase kripto para borsası nedir ve nasıl derinlemesine kullanılır gibi soruları yanıtladık ve şimdiye kadar görülmemiş borsa kripto para birimleri alanına ışık tuttuk.

Coinbase Nedir?

Dünyanın en yeni para birimlerinden biri olan kripto paralara sahip olmak için iki alternatifiniz var: İster bilgisayar programları kullanarak kripto para madenciliği yapıp, uzun uğraşlar sonucunda kripto para elde edebilir, ister yabancı para borsası gibi kripto para borsası üzerinden kripto para satın alabilirsiniz. para birimi.

Kripto para alabileceğiniz yerlerden biri de Coinbase. En son istatistiklerine göre, borsanın 10 milyondan fazla müşterisi ve 50 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri var. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin dahil olmak üzere diğer birçok kripto para birimi Coinbase platformunda alınıp satılabilir.

Kripto para ticareti yapmak isteyen ancak teknolojiden rahatsız olan veya uğraşmak istemeyen kullanıcılar Coinbase gibi dijital borsaları kullanabilirler. Kripto para ticareti yapmak için tek yapmanız gereken bir Coinbase hesabı açmak ve istediğiniz kadar para yatırmak.

Coinbase Kullanımı ve Yönetimi Nasıl Olur?

İşlem hacmi açısından en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase’de işlem yapmak için önce bir Coinbase hesabı oluşturmanız gerekir. Kullanım durumunuza bağlı olarak, döviz hesabınızı bir banka hesabına veya bir kredi kartına bağlamanız gerekir. Sonuç olarak, uygun fonları ticaret hesabınıza yatırabilirsiniz.

Coinbase hesabınızı bir banka hesabı yerine bir kredi kartına bağlamanız önerilir. Çünkü banka hesabı hareketleri güncel değil ve iki ila dört gün gecikme oluyor. Bu, sürekli değişen pazarlarda aşırı uzun bir bekleme süresi olarak kabul edilir. Kredi kartı işlemleri Bitcoin cüzdanınızda neredeyse anında görülebilir.

Ancak hızlı işlemenin bir dezavantajı vardır. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde haftalık maksimum 200$, banka hesabı ile yapılan işlemlerde ise haftalık maksimum 2500$’dır. Bitcoin cüzdanınızdaki kripto para birimini yerel para biriminize çevirebilir ve günlük hayatınızda kullanmak isterseniz banka hesabınıza yatırabilirsiniz. Paranızın hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişebilmekle birlikte ortalama olarak 2 ile 4 gün arasında sürmektedir.

Coinbase Güvenilir Midir?

Kripto para borsası Coinbase, kullanıcılarının varlıklarını korumak için verilerinin yüzde 98’ini çevrimdışı tuttuğunu iddia ediyor. USB bellek çubukları gibi depolama aygıtlarındaki veriler hiçbir zaman internete bağlanmaz ve her türlü çevrimiçi saldırıdan kaçınır.

%2’si çevrimdışı tutulan veya çevrimiçi depolanan müşteri fonlarında bir kayıp yaşarsa ne olur? Bu noktada Coinbase’in kullanıcıları için sunduğu sigorta hizmeti devreye giriyor. Coinbase para borsası, tüm bankalar gibi, tüm hesapları 250.000 dolara kadar sigortalıyor.

Coinbase’in güvenlik önlemlerine ek olarak kendi güvenlik önleminizi de tasarlayabilirsiniz. Bunun için çoklu onaylı para çekme seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Sonuç olarak, her çekilme birden fazla kişinin onayını gerektirir ve olumsuz koşullardan kaçınılabilir.

Coinbase’i kullanırken aşağıdaki noktaları aklınızda bulundurun:

Blockchain ağı, gerçekleşmesi için Coinbase gibi kripto para borsalarında alım ve satım işlemlerinize izin vermelidir. Uygulamanızın ağ tarafından yetkilendirilmesi uzun zaman alabilir. Satış işleminizin kabul edildiği her an uygulanır ve ilk işlemin yapıldığı andaki değerinden değil, onaylandığı andaki değerinden satılır. Bunun sonucunda acı çekebilirsiniz.

Birçok rapor, Coinbase ödeme mekanizmasının gecikmeler yaşadığını iddia ediyor. Sonuç olarak, bitcoin ticareti yaparken böyle bir senaryonun ortaya çıkabileceğini unutmayın. Bu tür arızalar, sistemin verimliliğini ve işleyişine olan güvenini azaltır. En popüler kripto para borsalarından biri olan Coinbase hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Kripto para piyasası hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, öncelikle kapsamlı bir araştırma yapmadan herhangi bir borsada işlem yapmaktan kaçınmalısınız.

Coinbase Hisse Fiyatı Ne Kadar?

Eski bir Airbnb geliştiricisi olan Brian Armstrong, 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası olan Coinbase Global Inc’i kurdu. Daha sonra, eski Goldman Sachs varlık yöneticisi Fred Ehrsam kuruculara katıldı.

Coinbase, adını kripto para birimlerini dolaşıma sokan madeni para birimi işlemlerinden alır ve şirket, bitcoin de dahil olmak üzere yaklaşık 50 farklı kripto para birimi için geniş bir finansal hizmet yelpazesi sunar.

Blockchain ve kripto para ile ilgili firmalara yatırım yapmaya odaklanan erken aşama bir girişim fonu olan Coinbase Ventures, 2018 yılında Coinbase tarafından kuruldu ve Compound Labs’e yaptığı ilk yatırımla itibarını kazandı. Coinbase Pro yeniden markalandı ve Amazon bulut yöneticisi Tim Wagner ekibe katıldı. Ticari müşteriler için bir platform olan Prime da piyasaya sürüldü.

Startup, küresel koronavirüs salgınında resmi bir merkezi olmayacağını açıklarken, New York merkezli bir dijital varlık ticaret şirketi olan Tagomi’yi de satın aldı.

 

 • Coinbase, Mart 2021’de Hindistan’da yazılım ve müşteri destek hizmetleri için bir firma kurduktan sonra, 2021’in ilk çeyreğinde gelirini önceki döneme göre 9 kat artırarak 1.8 milyar dolara çıkardı.
 • Coinbase, ilk işlem gününde yaklaşık 85 milyar dolarlık bir değerleme ile 4 Nisan 2021’de Nasdaq borsasında halka açılan ilk büyük kripto şirketi oldu. Piyasa değeri açısından, bu istatistik Coinbase’i birçok tanınmış borsanın önüne koyuyor.
 • Coinbase, kripto para birimlerine yatırım yapmak için yeni bir yol sunduğu için yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. 100’den fazla ülkede yaklaşık 56 milyon doğrulanmış müşteriye, 7.000 kuruma ve 115.000 ekosistem ortağına ve 1700’den fazla çalışana sahiptir.
YORUMLAR YAZ