• YARIM ALTIN
  3.180,00
  % -0,22
 • AMERIKAN DOLARI
  16,3817
  % 1,15
 • € EURO
  17,6642
  % 1,40
 • £ POUND
  20,7404
  % 1,04
 • ¥ YUAN
  2,4587
  % 1,70
 • РУБ RUBLE
  0,2659
  % 9,07
 • BITCOIN/TL
  501485,171
  % 6,06
 • BIST 100
  2.507,18
  % 2,80

Erdoğan’dan yeni anayasa açıklaması: Her türlü görüşe açığız

Erdoğan’dan yeni anayasa açıklaması: Her türlü görüşe açığız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni anayasa çalışmalarında siyasi partilerden katkı bekliyoruz. Yeni anayasa için her türlü görüşe ve teklife açığız” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili olarak, “Türkiye için yeni anayasa hazırlama sürecinin mümkün olan uzlaşmayla yürümesi ve 84 milyonu kucaklaması şarttır. Siyasi partiler başta olmak üzere tüm kesimlerin yeni anayasanın hazırlığına katkıda bulunmasını bekliyoruz. Yeni anayasa için her türlü görüşe ve teklife açığız. İnşallah milletimizle birlikte gelecek nesillerin bizi hayırla yad etmesini sağlayacak yeni anayasayı ülkemize kazandıracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

“84 MİLYONU KUCAKLAMASI ŞARTTIR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili olarak şunları kaydetti:

Türkiye için yeni anayasa hazırlama sürecinin mümkün olan uzlaşmayla yürümesi ve 84 milyonu kucaklaması şarttır. Siyasi partiler başta olmak üzere tüm kesimlerin yeni anayasanın hazırlığına katkıda bulunmasını bekliyoruz. Yeni anayasa için her türlü görüşe ve teklife açığız. İnşallah milletimizle birlikte gelecek nesillerin bizi hayırla yad etmesini sağlayacak yeni anayasayı ülkemize kazandıracağımıza inanıyorum.

“BİN YILLIK VARLIĞIMIZI SÜREKLİ GÜÇLENDİRİYORUZ”

Milletçe geleceğimize umutla bakmak için pek çok sebebe sahibiz. Hamdolsun dünyanın en güzel, kadim coğrafyasındaki 1000 yıllık varlığımızı siyasi ve ekonomik atılımlarımızla sürekli güçlendiriyoruz. Bölgemizde 1990’lardan beri yaşanan siyasi ve insani krizler milletimizin birlik ve beraberliği, devletimizin gücünün ne kadar önemli olduğunu göstermiştir.

Türkiye çok partili siyasi hayata geçişle bir üst aşamaya çıkardığı istiklalinin güvencesi olan demokrasi mücadelesini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile daha da pekiştirmiştir. Kalkınmada geçtiğimiz 19 yılda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle ihtiyacımız olan düzeye ulaşmıştır.

kütahya escort

YORUMLAR YAZ