• YARIM ALTIN
  3.221,00
  % 1,31
 • AMERIKAN DOLARI
  16,4774
  % 0,49
 • € EURO
  17,8107
  % 1,62
 • £ POUND
  20,8803
  % 0,51
 • ¥ YUAN
  2,4740
  % 0,87
 • РУБ RUBLE
  0,2672
  % -0,12
 • BITCOIN/TL
  498978,530
  % 0,20
 • BIST 100
  2.601,56
  % 1,28

Para uzmanından piyasa inerken nakitte olun tavsiyesi

Para uzmanından piyasa inerken nakitte olun tavsiyesi

Para uzmanından piyasa inerken nakitte olun tavsiyesi

Çılgın Para programıyla ünlenen Jim Cramer ABD tahvil piyasası kaynaklı satışın bitmediğini tahmin ederken yatırımcıları uyardı: bir sonraki düşüşe hazırlanmak için nakit pozisyonu oluşturun

CNBC’den Jim Cramer, Şubat ayı istihdam raporunun daha fazla Amerikalının işe alındığını gösterdiğini, ancak Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yükseltmesini tetiklemeye yetmeyeceğini söyledi.

“Çılgın Para” sunucusu, piyasanın toparlanarak haftayı yüksek bir notla bitirmesinin ardından, “Güçlü, ancak çok güçlü olmayan bir istihdam rakamı, bu çılgın pazarın bugün ihtiyaç duyduğu şeydi” dedi.

 

Cramer, tahvil piyasasında satışın bitmediğini tahmin ediyor, ancak yatırımcıların piyasanın bir sonraki büyük düşüşü yaşadığında dipten almaya hazır olabileceğini söyledi. Cramer, Cuma günü Çalışma Bakanlığı’ndan gelen iş raporunun piyasaları en azından ara dönem için tatmin edeceğini söyledi.

ABD ekonomisi geçen ay 379.000 iş ekledi ve işsizlik oranı yavaşladı, hisse senetleri günün en düşük seviyesinden sıçradı ve haftayı yüksek bir notla sonlandırmak için üç günlük zorlu bir işlem dönemi yaşadı. Ekonomistler, iş piyasasının Şubat ayında 210.000 büyüyeceğini tahmin etmişlerdi.

Piyasa kapanışından sonra Cramer, “Güçlü, ancak çok güçlü olmayan bir istihdam rakamı, bu çılgın piyasanın bugün ihtiyaç duyduğu şeydi, ancak Wall Street’in bunu anlaması yarım gün sürdü,” dedi. Ana borsa endekslerinin tümü, sabah kırmızı renkte işlem gördükten sonra kapanışta yaklaşık% 2 yükseldi. Dow Jones Industrial Average 572 puan veya% 1.85 yükselerek 31.496.30’da kapanırken dalgalı bir haftadan sonra% 1.82 yükseldi. S&P 500 Cuma günü% 1,95 artışla 3.841,94’e yükseldi ve yine haftayı pozitif bölgede tamamladı.

Kırmızı Perşembe günü kapandıktan sonra Nasdaq Bileşik Cuma günü% 1.55’lik bir sıçrayışla 12.920.15’e yükseldi. Teknoloji ağırlıklı endeks, büyüme hisselerinin satılmasıyla haftayı % 2,06 düşüşle tamamladı.

Cramer, ABD geçen yılın koronavirüs kaynaklı işyeri kapanma ve kısıtlamalarından kurtulmaya devam ederken, Şubat ayı çalışma raporunun, Federal Rezerv’i, ekonomi büyüdükçe enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını yükseltmeye zorlamak için yeterli olmadığını söyledi.

Uzman, “Aşının yaygınlaştırılması ve iş yerlerinin yeniden açılması sayesinde çok daha fazla insan işe alındı, ancak Fed’in faiz oranlarını yükseltmek zorunda hissettiği kadar çok değil ve bazıları gerçekten geride kalıyor.” dedi.

Wall Street, yükselişin devam edip etmeyeceğini veya hisse senetlerindeki düşüş trendinin devam edip etmeyeceğini görmek için beklemede. Cramer, tahvil piyasasının hala kontrol altında olduğunu, ancak yatırımcıların yükselen tahvil getirileri istikrar kazanana kadar yüksek büyüme oranlı hisse senetlerinden değere ve döngüsel isimlere dönmeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Daha uzun vadeli Hazine tahvilleri, borç verme faizleri için bir engeldir. Daha yüksek oranlar, döngüsel hisse senetlerini daha çekici hale getirerek, yatırımcıların daha riskli varlıklar için iştahlarını azaltmalarına yol açar diyen Cramer şöyle konuştu:

“Tahvil zorbalarının geri döneceğine bahse girerim, bu nedenle, portföyünüzü hafifletebilmek için fırsatları kullanın.  Bu şekilde, dün öğleden sonra yaşadığımız gibi sert hareketin olduğu bir sonraki döngüde gerçek şirketlere yatırım yapacak biraz paran olacak.”

instagram takipçi

sivas escort

YORUMLAR YAZ